Ridala kirik 750, 22. juuli 2020

KOOLITUSPÄEV RIDALA PÜHA MAARJA-MAGDALEENA KIRIKUS
25.04.2015

Koolituspäev Ridala Püha Maarja-Magdaleena kirikus toimus 25. aprillil 2015 koguduseliikmetele, ümbruskaudsete külade elanikele ning huvilistele lähemalt ja kaugemalt (kaugeimad külalised olid kohale tulnud Kloogalt).

Ajaloolane Jüri Kuuskemaa jutustas põnevaid ja värvikaid lugusid kiriku ajaloost, selle ehitamisest ning ehituse ja sisekujunduse suurannetajatest; ümbruskonnaga seotud ajaloolistest seikadest ja perekondlikest sidemetest.

Huvitav oli ka lugude kogumik Pühast Maarja-Magdaleenast ja temaga seostuvatest tegelaskujudest piiblis (vt Mk 15: 40 – 41; Lk 7: 37 – 50; 8: 1 – 3; Jh 19: 25; 20).

Uudistasime kirikut väljast ja seest, kõndisime kirikuaias olevate hauatähiste vahel. Jüri Kuuskemaa rääkis kirikuaeda maetud ajaloolistest tegelastest ja kiriku ümber olevatest patukahetsejate ristidest.

Koolituspäeva küsimus: „Kui palju on Ridala kirikus ingleid?“ ootab õigeid vastuseid meiliaadressile ridala@eelk.ee või koguduse kantseleisse. Lisage vastustele juurde kindlasti oma kontaktandmed. Kõigi õigesti vastanute vahel loosime madlipäeval, 22. juulil, õhtupalvusel kell 18.00 välja Ridala kiriku pildiga meeneid.