Madlipäeva jumalateenistus 22.07.2018

Kellatorn

KIRIK - Altar

Altar

Kivist altarilaud ehk mensa näib olevat keskaegne, millel on säilinud piiskopi poolt pühitsemisel sissekraabitud viis pühitsusristi. Mensa tagaservale püstitati Tallinna meistri Berent Lorentzi nikerdatud altarisein ehk retaabel, mille kinkis 1. juulil 1678 major Heinrich von Kursell Mäemõisast. Kolmeosaline altarisein on rikkalik figuuride poolest ja barokiaja altaritele omaselt toob esile lunastusloo kolm keskset sündmust. Alumises osas on Moosese ja Ristija Johannese figuuri vahel laudadele maalitud pilt pühast õhtusöömaajast. Teise osa keskel on Kristus ristil, tema ümber 7 inglit kannatusloo atribuutikaga. Kolmanda osa tipus on surma (kujutatud lohena) jalge alla tallanud ülestõusnud Kristuse figuur.